fbpx

O nas

Nasza pierwsza wystawa odbyła się w roku 2008 i była spontanicznym pokazem zebranych modeli. Jak na tamten czas, kolekcja potrafiła zachwycić, bo i sposób pokazania setek budowli, wśród których poruszały się pociągi LEGO, czyniły ekspozycję wcześniej niespotykaną w naszej lokalnej społeczności.

Postanowiliśmy szybko, że chcemy cieszyć się naszą kolekcją z innymi, którzy będą odwiedzać wystawy. I tak zacumowaliśmy na polskim wybrzeżu, sięgnęliśmy szczytów gór i lokujemy się na nizinach. 

Każda inicjatywa dostarczała nowe i nowe a stare pozycje z katalogów oraz z linii dla kolekcjonerów. Uzupełniamy braki i wchodzimy na całkiem nowe pokłady klockowej wyobraźni. 

Wspaniała przygoda z klockami LEGO (R) rozpoczęła się w roku 1984, a pierwszym modelem w całej kolekcji jest model helikoptera ratunkowego numer 6691. Klasyczna seria Legoland była w tamtym czasie wzorcowym wyznacznikiem zabawy. Klocków w zestawach nie było dużo, ale twórcy zadbali o kolejne modele pokazując je na odwrocie pudełka. 

Chyba każdy próbował zbudować te alternatywy.  Zanim pojawiła się wspomniana maszyna latająca, pierwsze spotkanie z klockami odbyło się u kuzyna Bartka. Przy wspólnej zabawie zrodziło się to wielkie zamiłowanie do budowania. 

Kolejne pozyskiwane zestawy z różnych okazji, pozwalały uruchamiać wyobraźnię, by tworzyć. Kolejne lata i co raz więcej klocków LEGO, to co raz więcej pomysłów i udanej zabawy.

Z wielką dbałością przechowywałem nie tylko klocki ale i instrukcje oraz pudełka. Wtedy nie wiedziałem, że będzie to uzupełnienie prawdziwej kolekcji. Na wstępie tytuł, Nasza historia, bo dziś jest to nasza Rodzinna pasja. Klocki są w naszej codzienności, wciąż bardzo przy nas. Wspólnie bliskimi budujemy, projektujemy instalujemy i pokazujemy światu nasze hobby. 

Nie zwalniamy tempa powiększając kolekcję o modele z wielu światów tematycznych. Dajemy wciąż zachwycać się premierom ale i odkrytym na nowo starszym modelom. Osobiście próbuję również swoich sił w budowanie własnych tzw. MOC ( z ang. My Own Creation ). To jest świetna zabawa oraz wielka satysfakcja zaprojektować model tak jak na to pozwalają klocki, a potem go zbudować. Tak powstały min. Katedra miejska, modele hoteli, domów, pojazdów oraz aranżacje makiet. 

Zawsze czuliśmy się bardzo „klockowi” stąd pomysł Córki na nazwę rodzinnego Teamu – BAWSIEKOLEGO.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.