fbpx

O wystawach

Cała kolekcja to przekrój wielu dekad w świecie modeli z klocków. Nigdy nie mieliśmy ograniczeń co do wyboru serii tematycznych. Ze względu na swoisty urok, wszystkie niosą zachwyt. Trzeba było je po prostu mieć. Stąd ogromne zbiory tak zwanych zestawów trafiające w sympatie i zainteresowania szerokiego grona odwiedzających.

Wystawa zachwyci najmłodszych, zbuduje emocje wśród chłopców, poruszy wrażliwość dziewczynek, obudzi wspomnienia w rodzicach i dziadkach. Zrobi wrażenie na konstruktorach, architektach i wszystkich, którzy mają poczucie estetyki.

Szczególnie polecamy odwiedzenie osobom, które posiadają własne  pasje czy hobby i chcą zaszczepić tego typu zainteresowanie wśród dzieci.

Wykaz tematów prezentowanych na wystawach:

Od pierwszych miesięcy życia w rękach naszych dzieci a teraz na makietach, klocki Duplo.

Trzy pokaźne miasta LEGO City z modelami od lat ’80 XX wieku do współczesnych, bogate w kamienice i perły architektury, wiele ruchomych modeli. 

Bohaterowie z dalekiej Azji w trzech odsłonach LEGO Ninjago, Dawni Wikingowie wśród maszyn bojowych i grodów otoczonych przez groźne smoki, 

Klasyka gatunku, obowiązkowa pozycja na wystawach, makiety zwierają kolekcjonerskie modele ( UCS ) oraz wiele pozycji z katalogów minionych lat świetlnych oraz całkiem nowe wyzwania twórców serii.

Klockowe przedstawienie wpływu filmowych i społecznych wzorców, bohaterowie w akcji. Sceny z bajek i filmów minionych dekad, o których LEGO nie zapomniało a my możemy pięknie wspominać.

Są tu i takie stworzenia, pochodzące przeważnie z serii Creator ale również z zestawów niesprzedażowych.

Te największe, budzące moce koni mechanicznych, wyścigowe i użytkowe, sportowe i terenowe. 

LEGO® Technic i już każdy wie czego się spodziewać, kontynuacja zbiorów pojazdów w tym wiele maszyn budowlanych oraz unikatów.

Zachęca do samodzielnego albo w grupie, tworzenia z prostych cegiełek, skomplikowanych budowli.

Niskonakładowe i bardzo poszukiwane, są na naszych wystawach, modele pojazdów, architektura w zabytkach, figury, postaci, całe zestawy i pojedyncze minifigurki. Grupa zestawów szczególnie wyróżniana przez kolekcjonerów.

Galeria zdjęć